Mała Urania to dziewczynka znana z komiksów publikowanych na łamach czasopisma „Urania - Postępy Astronomii”. Przeżywa w nich różne przygody związane z astronomią lub w kosmosie. Powstał pomysł, aby przygotować również filmową serię edukacyjną, popularyzującą astronomię wśród dzieci. I tak oto powstała telewizyjna „Mała Urania”.
AstroNET jest pierwszym portalem astronomicznym w Polsce. Rozpoczął działalność 1 września 2000 roku i zajmuje się publikowaniem wyników badań naukowych oraz przede wszystkim popularyzowaniem astronomii. Witryna jest prowadzona przez członków i sympatyków Klubu Astronomicznego Almukantarat, czyli zarówno przez miłośników astronomii, jak i pracujących zawodowo astronomów. Swoje artykuły opublikowało u nas ponad 100 różnych autorów.
Cykl programów telewizyjnych „Astronarium” przedstawia najnowsze badania Kosmosu. Opowiada o tajemnicach Wszechświata i polskich naukowcach, którzy je zgłębiają. Każdy odcinek jest poświęcony wybranemu tematowi przewodniemu. Nasze kamery odwiedzają różne ośrodki badawcze na terenie całej Polski, a nawet poza granicami naszego kraju. Prowadzącym program jest Bogumił Radajewski. Natomiast producentami Polskie Towarzystwo Astronomiczne i TVP Bydgoszcz. Produkcję dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, partnerem projektu jest czasopismo popularnonaukowe „Urania”.
Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach to placówka o tradycjach sięgających kilku dziesięcioleci.Jego głównym zadaniem jest popularyzacja i dydaktyka astronomii. Od 2004 Obserwatorium nosi imię Kazimierza Kordylewskiego – krakowskiego astronoma, który zaoobserwował pyłowe księżyce Ziemi. W obiekcie znajduje się także Planetarium.
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii zrzesza pasjonatów kosmosu i astronomii z całego kraju. Jego misją jest propagowanie wiedzy o Wszechświecie, popularyzacja nauki i upowszechnienie astronomii w Polsce. Na stronie PTMA można znaleźć wiele interesujących informacji na temat zjawisk astronomicznych, bieżących wydarzeń na niebie, a także informacje o spotkaniach, wykładach i warsztatach. Zachęcamy do dołączenia do społeczności PTMA i dzielenia się swoją pasją do astronomii!
Jesteśmy szybko rozwijającym się portalem astronomicznym w Polsce. W przeciągu 12 lat przyciągnęliśmy do siebie sporą rzeszę internautów. Cieszy nas zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni, jak również rosnąca z dnia na dzień ilość użytkowników odwiedzających naszą stronę. Jesteśmy otwarci na współpracę, chętnie przyjmiemy do naszego grona ludzi, którzy wraz z nami, będą przekazywać pasjonujące materiały dotyczące naszego wspólnego hobby. Informujemy czytelników o wszystkich istotnych wydarzeniach dotyczących szeroko pojętej astronomii.
Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza usytuowane jest na szczycie góry Lubomir, w malowniczej części Beskidu Wyspowego. Miejsce, którego historia sięga niemal stu lat nadal zachwyca ciemnym niebem i pięknymi widokami. Jako jedno z nielicznych w Polsce jest otwarte dla turystów przechodzących pobliskim szlakiem. Jest również jedynym obserwatorium w Polsce organizującym pokazy obiektów na niebie, których obserwacje możliwe są tylko na niebie nie zanieczyszczonym jakimkolwiek światłem, czy też wymagającym bardzo stabilnej atmosfery.
Dziennik naukowy to serwis poświęcony najnowszym informacjom ze świata nauki. Naszym celem jest przedstawianie często trudnych tematów ze świata nauki w sposób ciekawy i przystępny dla każdego. Chcemy również inspirować naszych czytelników do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.